Read S láskou, Eloise by Julia Quinn Free Online


Ebook S láskou, Eloise by Julia Quinn read! Book Title: S láskou, Eloise
The author of the book: Julia Quinn
Language: English
ISBN: No data
ISBN 13: No data
Format files: PDF
The size of the: 477 KB
Edition: Ikar
Date of issue: 2006

Read full description of the books S láskou, Eloise:

Rok 1824.
Ovdovělý sir Phillip ví, že Eloise Bridgertonová je stará panna, a tak ji požádá o ruku. Domnívá se totiž, že je to prostá, nenáročná dívka, která zoufale čeká na nabídku k sňatku. Avšak krásná žena na jeho prahu rozhodně není nesmělá, a pokud přestane mluvit na dostatečně dlouhou dobu, aby zavřela ústa, on ji tolik touží políbit…
To si myslí, že jí přeskočilo? Eloise Bridgertonová by se rozhodně neprovdala za muže, jehož nikdy neviděla! Ale potom začne přemýšlet… a pochybovat… a než pochopí, jak se to stalo, sedí uprostřed noci v pronajatém kočáru a jede za mužem, jenž, jak doufá, se k ní skvěle hodí.
Jenže tomu tak není. Dokonalý manžel by se nechoval tak náladově a nevycválaně, a přestože je sir Phillip bezesporu pohledný, je to tupec, hrubián a neotesanec zcela se lišící od londýnských džentlmenů, kteří se předhánějí v žádostech o její ruku.
Jakmile se však usměje… a políbí ji…, okolní svět zmizí a ona jen žasne…, může pro ni být tento nedokonalý muž dokonalým?

Read Ebooks by Julia QuinnRead information about the author

Ebook S láskou, Eloise read Online! #1 New York Times bestselling author Julia Quinn loves to dispel the myth that smart women don't read (or write) romance, and in 2001 she did so in grand style, competing on the the game show The Weakest Link and walking away with the $79,000 jackpot. She displayed a decided lack of knowledge about baseball, country music, and plush toys, but she is proud to say that she aced all things British and literary, answered all of her history and geography questions correctly, and knew that there was a Da Vinci long before there was a code.

In 2010, Ms Quinn won her third RITA Award in four years and was the thirteenth author to be inducted into the Romance Writers of America Hall of Fame. Her books have been translated into twenty-nine languages, and she has been profiled in USA Today and TIME Magazine. Her twenty-sixth novel, The Girl With the Make Believe Husband, will be released in 2017.


Ebooks PDF EpubAdd a comment to S láskou, Eloise
Read EBOOK S láskou, Eloise by Julia Quinn Online free

Download S láskou, Eloise PDF: s-lskou-eloise.pdf S láskou, Eloise PDF