Read Poslední noc na klikaté řece by John Irving Free Online


Ebook Poslední noc na klikaté řece by John Irving read! Book Title: Poslední noc na klikaté řece
The author of the book: John Irving
Language: English
ISBN: No data
ISBN 13: No data
Format files: PDF
The size of the: 18.60 MB
Edition: Odeon
Date of issue: 2010

Read full description of the books Poslední noc na klikaté řece:

Nový román jednoho z nejznámějších a nejoblíbenějších anglicky píšících autorů se začíná odvíjet v polovině 50. let ve vývařovně dřevorubecké osady v severním New Hampshiru, kde si úzkostný dvanáctiletý chlapec splete přítelkyni místního konstábla s medvědem. Chlapec a jeho otec jsou nuceni z okresu Coos uprchnout – nejprve do Bostonu, pak do jižního Vermontu a nakonec do Toronta –, pronásledováni nesmiřitelným konstáblem. Jejich osamoceným ochráncem je drsný, svérázný dřevorubec a bývalý plavič dřeva, který jim na útěku pomáhá. V příběhu překlenujícím pět desetiletí román vykresluje poslední půlstoletí ve Spojených státech jako „živou repliku okresu Coos, kde se smrtelným nenávistem obvykle nechával volný průběh“. Od vypjaté první věty románu – „Mladý Kanaďan, kterému nemohlo být víc než patnáct, váhal příliš dlouho“ – až k elegické závěrečné kapitole je Poslední noc na Klikaté řece napsaná s historickou autenticitou a emocionální silou Pravidel moštárny. Je to také stejně dramatický a znepokojivý příběh jako Irvingův průlomový bestseller Svět podle Garpa.

Read Ebooks by John IrvingRead information about the author

Ebook Poslední noc na klikaté řece read Online! JOHN IRVING was born in Exeter, New Hampshire, in 1942. His first novel, Setting Free the Bears, was published in 1968, when he was twenty-six. He competed as a wrestler for twenty years, and coached wrestling until he was forty-seven.
Mr. Irving has been nominated for a National Book Award three times—winning once, in 1980, for his novel The World According to Garp. He received an O. Henry Award in 1981 for his short story “Interior Space.” In 2000, Mr. Irving won the Oscar for Best Adapted Screenplay for The Cider House Rules. In 2013, he won a Lambda Literary Award for his novel In One Person.
An international writer—his novels have been translated into more than thirty-five languages—John Irving lives in Toronto. His all-time best-selling novel, in every language, is A Prayer for Owen Meany.
Avenue of Mysteries is his fourteenth novel.


Ebooks PDF EpubAdd a comment to Poslední noc na klikaté řece
Read EBOOK Poslední noc na klikaté řece by John Irving Online free

Download Poslední noc na klikaté řece PDF: posledn-noc-na-klikat-ece.pdf Poslední noc na klikaté řece PDF