Read Hayat Bir Kervansaray by Emine Sevgi Özdamar Free Online


Ebook Hayat Bir Kervansaray by Emine Sevgi Özdamar read! Book Title: Hayat Bir Kervansaray
The author of the book: Emine Sevgi Özdamar
Language: English
ISBN: 9754340897
ISBN 13: 9789754340891
Format files: PDF
The size of the: 533 KB
Edition: Varlık Yayınları
Date of issue: January 2007

Read full description of the books Hayat Bir Kervansaray:

1940'lı yıllarda doğup Türkiye'nin çeşitli yerlerinde büyürken hem kültürel hem de kişisel kimliğini bulmaya çalışan bir kızın romanı. Büyükbabasıyla birlikte, doğduğu Anadolu kentine doğru çıktığı bir tren yolculuğunda, son Osmanlı-Rus savaşından başlayarak Kurtuluş Savaşı yıllarını ve genç Türkiye Cumhuriyeti'nin erken yıllarını da kapsayan dönemi, bir Kafkas göçmeni olan ve çağına tanıklık eden dedesinin ağzından dinler genç kız.

1950'ler Türkiyesi'nde yetişen bu kız için Türkiye'nin tarihi ve ekonomik çalkantılarla düşüp kalkan ailesinin bir Doğu Anadolu şehrinden başlayıp Bursa, Ankara ve İstanbul'da süren göçebe tarihi, bir mozaiğin parçaları gibi iç içe geçecektir. Roman kahramanının kişisel tarihiyle birlikte geleneklerle çağdaş yaşamın aynı gök altında barındığı bir ülkenin portresi çiziliyor.

Read Ebooks by Emine Sevgi ÖzdamarRead information about the author

Ebook Hayat Bir Kervansaray read Online! Emine Sevgi Özdamar (born 10 August 1946, in Malatya, Turkey), is a Turkish-German actress, director and author.

Özdamar has received a lot of recognition for her work. A lover of poetry, she found great inspiration in the works of Heinrich Heine and Bertolt Brecht, especially from an album of the latter's songs which she had bought in the 1960s in Berlin. She later decided to study with Brecht's disciple Benno Besson in Berlin, where she currently resides.


Ebooks PDF EpubAdd a comment to Hayat Bir Kervansaray
Read EBOOK Hayat Bir Kervansaray by Emine Sevgi Özdamar Online free

Download Hayat Bir Kervansaray PDF: hayat-bir-kervansaray.pdf Hayat Bir Kervansaray PDF